Hogyan lehet minimális jogi kockázattal lezárni egy munkaviszonyt?
Title: Hogyan lehet minimális jogi kockázattal lezárni egy munkaviszonyt?
A szakkönyvhöz szerkeszthető iratmintatár, valamint ingyenes és korlátlan tanácsadói szolgáltatás is jár!
Tisztelt Kompár Krisztián!
Legújabb kötetünk megírásakor a hatályos magyar szabályozás bemutatása mellett arra is igyekeztünk figyelni, hogy melyek a legfontosabb gyakorlati kérdések, amelyek a munkáltatóknál felmerülnek, és hogy az Olvasó ezekre is megtalálja a világos, közérthető válaszokat.
Hogyan indokoljuk a felmondást, ha annak indoka a minőségi csere?
Mi kerüljön a felmondás indokolásába, ha arra a munkavállaló magatartása miatt kerül sor?
Mit tehetünk, ha a munkavállaló a felmondási idő alatt táppénzre megy?
Munkáltatói rendes felmondással megszüntethető-e egy dolgozó munkaviszonya a járványhelyzet, illetve az ezzel kapcsolatos pénzügyi nehézségek miatt?
Felmondhatunk-e azért, mert a munkavállaló indokolatlanul ment betegszabadságra?
Csupa olyan praktikus kérdés, amelyre a válasz nem olvasható ki egyszerűen a Munka törvénykönyvéből és a többi munkajogi jogszabályból. Pedig ezekre tudnunk kell a választ, a legtöbbször ugyanis itt vét a munkáltató. A magyar munkaügyi peres gyakorlatban pedig kimagasló arányt képviselnek a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos eljárások. De még ha nem is kerül bíróságra az ügy, akkor is alapos tervezést igényelhet a munkáltató részéről, hogy minimális jogi kockázattal tudjon lezárni egy munkaviszonyt.
Szakkönyv szerkeszthető iratmintákkal és szakmai tanácsadással
A szakkönyvhöz szerkeszthető iratmintatár, valamint ingyenes és korlátlan tanácsadói szolgáltatás is jár!
Dr. Kártyás Gábor, munkajogi tanácsadó (Opus Simpex Kft.), a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Munkajogi Tanszékének adjunktusa, a Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálat tagja. Munkajogi tréningek, munkajogi szakjogász és szaktanácsadó képzések és konferenciák rendszeres előadója. Egyetemi oktatói munkája mellett széles körű tudományos tevékenységet végez, rendszeresen publikál munkajogi szaklapokba.
Dr. Palotay Pálma munkajogi szakjogász, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogász szakirányú posztgraduális végzettséget szerzett. Szakterülete: a versenyszféra munkajoga. Korábban a Pénzügyminisztérium, illetve a Miniszterelnöki Kabinetiroda jogi referense.
Ha érdekli a részletes tematika, a kiadványhoz tartozó ingyenes szerkeszthető iratminták listája és a többi részlet, vagy szeretné megrendelni kiadványunkat, látogasson el honlapunkra!